baner_wide.jpeg

Zabiegi laserowe – rejestracja telefoniczna – 798808256, 515402575 – lub przez internet – „rejestracja on-line

Przed zabiegiem konieczna wizyta kwalifikacyjna do zabiegu:

lek. med. Małgorzata Kruszewska-Kowalik – wtorek – środa 14.00-18.00 i piątek 14.00- 17.00

lek. med. Ewa Kowalik-Janowska – poniedziałek 13.00-14.00, wtorek 15.00-18.00, środa 09.00-10.30 i czwartek 15.00 – 18.00

Szczegółowy „cennik

 

Ginekologia estetyczna

Termin który odnosi się głównie do procedur medycznych, w tym chirurgicznych, mających na celu leczenie problemów, które nie tylko naruszają normy estetyczne i wpływają na stan psychiczny kobiety, ale mogą utrudniać wiele czynności codziennych oraz komplikować życie seksualne. Coraz częściej schorzenia, które dotychczas leczono wyłącznie operacyjnie, można zlikwidować za pomocą zabiegów bezinwazyjnych. Pozwala to uniknąć okresu rekonwalescencji oraz ryzyka pojawienia się komplikacji pooperacyjnych. Do takich nowoczesnych metod zalicza się zabiegi laserowe.

Jakie problemy możemy rozwiązać przy pomocy lasera:

  • rewitalizacja pochwy (w okresie menopauzy jak i po porodzie)
  • nietrzymanie moczu
  • plastyka warg sromowych
  • zmniejszanie widoczności blizn skórnych, rozstępów i przebarwień skóry
  • usuwanie zmian skórnych takich jak: brodawek, włókniaków, gruczolaków, kłykcin, kaszków itp.
  • poprawa jakości i jędrności skóry (efekt odmładzający skórę)

Zabiegi laserowe wyróżnia nieznaczna inwazyjność oraz minimalny okres rekonwalescencji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i telefoniczne umówienie się na konsultację.

getThumbNews
getThumbNews

Kilka słów o zabiegu laseroterapii w ramach rehabilitacji po porodzie, zmian zachodzących podczas menopauzy, czy leczenia problemu nietrzymania moczu

Zabiegi laserem  wykonywane są przy pomocy specjalnej końcówki wyposażonej w skaner, którą wprowadza się do wnętrza pochwy. Laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy i wargi sromowe. Dochodzi do tzw. fototermicznego, nieablacyjnego napięcia i obkurczenia pochwy. Na skutek działania lasera dochodzi do stymulacji kolagenu. Pochwa staje się bardziej elastyczna i zwarta. Zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka pochwy, wzrasta poziom nawilżenia. Zabieg leczy również problem wysiłkowego nietrzymania moczu. W rezultacie pacjentka odczuwa znaczną poprawę jakości życia.

Zabiegi nie wymagają przygotowań, wystarczy konsultacja lekarza ginekologa i ważne badanie cytologiczne. Są zupełnie bezbolesne. Już trzy dni po procedurze pacjentka może wrócić do aktywności seksualnej. Indywidualne potrzeby pacjentki decydują o ilości przeprowadzonych zabiegów. Czasem wystarczy jednorazowa procedura dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. W innych przypadkach, zabieg należy powtórzyć 3 razy w odstępach co ok. 4 tygodnie.

 

Co warto wiedzieć o możliwościach leczenia laserem:

 

1. Rehabilitacja po porodzie

Problem

Naturalny poród, zwłaszcza kolejny, może spowodować rozluźnienie tkanek pochwy prowadzący do zespołu rozluźnienia pochwy. Może to wpływać na zmniejszenie odczuwania satysfakcji z seksu. Zdarza się też, że po porodzie pęcherz odmawia posłuszeństwa i młoda mama ma problem z utrzymaniem moczu.

Rozwiązanie

Korzyści i bezpieczeństwo zabiegów laserowych sprawiają, że stają się one coraz bardziej popularne.

Zabieg z wykorzystaniem lasera, uważany za jeden z najbardziej skutecznych oraz bezpiecznych, pomaga odzyskać elastyczność pochwy, zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić nawilżenie. Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co pobudza pochwę do samoregeneracji. Pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej elastyczna.

Zabieg jest zupełnie bezbolesny.

 

2. Menopauza

Problem

Menopauza to okres, w którym narządy intymne kobiet ulegają procesom starzenia. Związane jest to ze spadkiem poziomu estrogenu. Nawet 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych, takie jak: suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem, wysiłkowe nietrzymanie moczu, zespół rozluźnienia pochwy. Objawy te powodują zmniejszenie doznań i satysfakcji seksualnej oraz obniżenie jakości życia i samopoczucia psychicznego.

Rozwiązanie

Zabieg laserowy zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej. Kontrolowana energia lasera dostarczana jest do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy. Powoduje „ogrzanie” tkanek pochwy, dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, prze co następuje kurczenie i zmniejszanie się naświetlanej błony śluzowej pochwy. Staje się ona bardziej napięta, elastyczna i zwarta.

 

3. Problem nietrzymania moczu

Problem

Nietrzymanie moczu to problem wstydliwy, dlatego też często jest pomijany milczeniem. Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Istnieją dwa typy wysiłkowego NTM, które często współistnieją ze sobą: anatomiczny (nadmierna ruchomość pęcherza i cewki moczowej), zwieraczowy (osłabienie mięśnia zwieracza cewki).

Rozwiązanie

Metoda laserowego leczenia nietrzymania moczu to fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie pochwy. Laser powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszar ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

 

4. Estetyczna korekcja intymnych narządów zewnętrznych

Problem

Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe są częstym problemem estetycznym dla kobiet i mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem, uprawianiem sportu i aktywnością seksualną. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi korygujące wykonywane metodą laserową.

Rozwiązanie

Zabiegi wykonywane laserem relatywnie osiągają dużo lepsze wyniki od tych przeprowadzanym przy użyciu skalpela. Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie. Zmniejsza to ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzmienie obszaru zabiegowego oraz dyskomfortu po zabiegu i radykalnie skraca czas rekonwalescencji. Laser nie tylko modeluje zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też zwiększa zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu.

Zabieg ten wykonywany jest zarówno u kobiet bardzo młodych jak i dojrzałych. Przywrócenie estetyki obszaru intymnego znacznie wpływa na poprawę samopoczucia pacjentki i jej samooceny. Czynniki fizjologiczny i funkcjonalny są równie istotne i poprawiają komfort życia kobiety.

Opinie i doświadczenia ekspertów

„Zapotrzebowanie na lecznicze i/lub kosmetyczne zabiegi narządów intymnych kobiety nieustannie rośnie. Naturalne procesy starzenia, a w szczególności atrofia pochwy, mogą mieć istotny wpływ na układ rozrodczy kobiety, powodując poważne problemy natury fizjologicznej i psychicznej. Laser stał się uniwersalnym i niezastąpionym narzędziem służącym do regeneracji błony śluzowej pochwy oraz operacji narządów intymnych. Moim zdaniem, urządzenie to jest wyjątkowo skuteczne i pozwala zapewnić moim pacjentkom nie tyko doskonałe rezultaty, ale również maksymalny komfort. Zadziwiające rezultaty leczenia zaniku błony śluzowej za pomocą lasera widoczne są już miesiąc po wykonaniu jednego zabiegu, a w przypadku zabiegów korygujących kształt pochwy wyniki widoczne są natychmiast.”

Lek. Med. Stefano Salvatore Kierownik Działu Urologii i Ginekologii IRCCS San Raffaele Hospital, Mediolan, Włochy

„Przeprowadzone przez nas badania histologiczne błony śluzowej pochwy u kobiet doświadczających zmian atroficznych wykazały, że zabiegi laserowe odbudowują błonę śluzową i przywracają ją do stanu sprzed menopauzy tak, jak zastępcza terapia estrogenowa. System laserowy, w przeciwieństwie do leczenia farmakologicznego, fizycznie stymuluje powierzchnię nabłonka i tkankę łączną oraz zasadniczo odmładza błonę śluzowa pochwy.”

Prof. Alberto Calligaro Profesor Histologii i Embriologii Uniwersytet w Pawii, Włochy